Plateel Naampijpen van Goedewaagen

Zogenaamde 'Naampijpen' werden in opdracht vervaardigd en voorzien van een door de koper gewenste tekst en versiering. In Nederland zien we deze pijpen populair zijn in het begin van 1900, en dan zijn het vooral beschilderde plateelpijpen. 

Uit Frankrijk en Belgie kennen we dit type pijpen ook, maar dan vooral kleipijpen die fraai geemailleerd werden (zie 'Naampijp Scouflaire' )

Een plateelpijp met hetzelfde decor als de pijpen hierboven maar nu met de tekst STADHUIS GOUDA en een afbeelding van het stadhuis van Gouda.


Laatste Nieuwe

21/5 : Het IJzeren Kruis

28/3 : Ruim 100 nieuw gefotografeerde hielmerken toegevoegd

15/3 : Een paar reliefpijpjes toegevoegd

14/2 : Diverse bodemvondsten erbij

15/01 : Verschillende Franse pijpen, o.a. Fiolet, Gambier

29/12 : Een zeldzame Goudse pijp met de tekst 'HOESAAR'

22/12 : Een prachtig gekleurde soldaat van Gambier.

8/12 : De pijpenmakers van Schoonhoven is het resultaat van ruim twee jaar archief onderzoek. Een 432 pagina's tellend boek dat een geheel nieuwe blik werpt op de industrie in deze stad en ruim 120 makers in detail belicht. Heel veel tot op heden onbekende informatie.